REFOTOGRAFIA - INOWROCŁAW NA STAREJ WIDOKÓWCE - WCZORAJ I DZIŚ - TURYSTYKA HISTORYCZNA - HISTORIA, PRZYGODA, PASJA, HOBBY

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

REFOTOGRAFIA - INOWROCŁAW NA STAREJ WIDOKÓWCE - WCZORAJ I DZIŚ

CZYTELNIA
 
 
 
 
 
 
 
          Miasto wczoraj i dziś - to nowy cykl, w którym prezentować będziemy archiwalne ujęcia miejsc w zestawieniu z ich współczesnymi widokami. Forma ta miała swoją premierę na naszych łamach w 2009 roku, w ramach działu tematycznego poświęconego starym widokówkom forum "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA". Z czasem zawładnęła większą ilością tematów, w których koniecznym okazywało się porównanie ujęć na przestrzeni upływającego czasu.

        Uniwersalny tytuł cyklu podyktowany został chęcią wyjścia poza ramy kolekcji Inowrocław na starej widokówce, który - nie ukrywam - będzie wiodącym w tym cyklu. Dodatkowo poza widokówkami pojawiać się będą fotografie z różnych miejscowości, do których autorzy dotrą konfrontując archiwalia znajdujące się w ich zbiorach ze współczesnymi widokami.
     
     Wychodząc naprzeciw czytelnikom informujemy, że za pośrednictwem FORUM istnieje możliwość zamówienia wybranego spośród cyklu Inowrocław na starej widokówce ujęcia tak, by ukazało się w zestawieniu.


Magia przeszłości z jaką niewątpliwie mamy do czynienia podczas oglądania starych fotografii sprawia, że wielu z nas chciałoby choć na chwilę przenieść się w czasie. Z tą myślą inaugurujemy niniejszy cykl.


     Zapraszam do kolejnej - po Inowrocławiu na starej widokówce - podróży do przeszłości, lecz tym razem skonfrontowanej z teraźniejszością.

Marcin Mościcki
- wrzesień 2014 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego